Klasické masáže


Masáže jsou velmi staré speciální procedury, které jsou využívány již po tisíciletí k upevňování tělesného i duševního zdraví, k posilování organismu, ke zvýšení výkonnosti nebo k osvěžení (regeneraci) po fyzické i psychické zátěži, ke zlepšení celkového vzhledu. V dnešním životě plném stresu a pracovního vypětí jsou masáže výborným obohacením péče o lidské tělo a jeho zdraví. Masáže pomáhají k odstranění bolesti, nastolení dobré nálady a zotavení svalstva. Přispívají ke zlepšení celkového vzhledu a zpomalují vznik takových příznaků stárnutí organismu, jako tvorba vrásek, zhoršení stavu kůže a podkoží a řada dalších.

   Kdy není vhodné masáž aplikovat ?
Těhotenské masáže


Masáž těhotných žen přispívá ke zpříjemnění náročného období ženy a je výborným způsobem, jak připravit ženu na porod a následné mateřství.
Blahodárné účinky této masáže jsou přínosné jak pro maminku, tak pro zdravý vývoj děťátka. Masáž navozuje pocity klidu, harmonie a bezpečí. Přispívá ke zmírnění bolestí hlavy, nevolnosti, zlepšuje spánek a posiluje funkci svalů zejména v zatěžované oblasti zad. Podporuje krevní oběh a tím ulevuje kloubům a lymfatickému systému, tak odstraňuje pocit „těžkých nohou“ a dalších těhotenských potíží. Snižuje stres a napětí a prospívá toku kyslíku a živin k dítěti. Těhotenská masáž je vhodná pro maminky od tří měsíců těhotenství až do času porodu. Masáž je prováděna v improvizovaných polohách, tak jak je to mamince příjemné za použití výhradně přírodních olejů s příznivými účinky na namáhanou pokožku maminky, lze využít i přírodních esenciálních olejů, které podporují zdraví těla i mysli. Používáme pouze bezpečné a vhodné esence pro dobu těhotenství.
Doba masáže je max. 45-50 min.

   Kdy není vhodné masáž aplikovat ?
Masáže kojenců, batolat a dětí do 6 let


Masáže obsahující prvky z indických a švédských masáží a z jógy.
Masáže jsou vhodné pro všechny děti. Od miminek, kojenců, přes batolata, předškoláky. Při masáži se jedná o pevné, ale jemné hlazení, při kterém nevyvíjíme tlak, a proto nelze masáží ublížit.
Začněte co nejdříve, děťátko tak naučíte kladnému a pozitivnímu přístupu k masáži. Lze ale začít kdykoliv, v kterémkoliv věku dítěte či dětí, masáže mají velký význam i u předškolních dětí!
Délka masáže miminek a malých dětí je cca 20 min. Ideální doba, kdy začít s masáží miminka, je po šestinedělí. Samozřejmě lze, ale začít v kterémkoliv věku dítěte a nikdy není pozdě ani zbytečné začít!!! Masáž podporuje zdravý vývoj miminka (spánek, motoriku, trávení...). Masážemi pomáháme batolátkům i předškoláčkům zvládat změny v jejich životě, stres, úzkost. Řešíme nespavost či špatné usínání, častou nemocnost v kolektivu, zácpu, bolesti bříška, ekzémy....

   Kdy není vhodné masáž aplikovat ?
Breussova masáže


Masáž je velmi jemná, energetická masáž zad v oblasti páteře (speciální pomalé hmaty vedoucí přímo po páteři). Speciálními masážními hmaty za použití třezalkového oleje se vyživují meziobratlové ploténky a uvolňují nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.
Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele a experta na přírodní medicínu. U nás je známý jako autor světového bestselleru Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci léčitelné přírodními prostředky, z něhož pochází 42-denní kúra proti rakovině. Podle Rudolfa Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze "zdegenerované", které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

   Kdy není vhodné masáž aplikovat ?
Lymfatická masáž (lymfodrenáž)


Manuální lymfodrenáž je speciální masáž na podporu lymfatického systému. Provádí se bez použití olejů, mírným tlakem na kůži a v podkoží. Cílem je zlepšit proudění toku lymfy, která absorbuje přebytečné tekutiny, nahromaděné odpadní látky a odvádí je přes centrální uzliny do cévního systému a krevního řečiště a následně prostřednictvím moči z těla ven.
Tato masáž Vám přinese velkou úlevu unavených a oteklých končetin, pomůže snadněji a efektivněji regenerovat po fyzické zátěži, stimuluje kolagenová vlákna ve spodních vrstvách kůže, přispívá k přirozené detoxikaci organismu, podporuje metabolismus, zmírňuje projevy celulitidy, redukuje objem masírovaných partií, zvyšuje elasticitu pokožky.

   Kdy není vhodné masáž aplikovat ?
Masáž chodidel


Masáž chodidel je velice příjemná a uvolňující masáž. Je to účinná a šetrná technika, která aktivuje samoléčebné procesy uvnitř organismu a napomáhá tak obnovení tělesné a duševní rovnováhy. Masáž chodidel navazuje na starověké čínské terapie, např. akupunkturu, je však zcela neinvazivní a příjemná. Místo užití jehel se používá pouhý tlak prstů. Na chodidlech existuje množství bodů a zón, které jsou meridiány (energetickými drahami) propojeny se všemi tělesnými orgány. Stimulací těchto bodů lze pozitivně ovlivnit funkci souvisejících orgánů, povzbudit jejich přirozenou regeneraci, zmírnit jejich bolest, nebo je dokonce zcela vyléčit.
Masáž chodidel obnovuje tok životní energie, harmonizuje činnost orgánů, zlepšuje funkci krevního i lymfatického systému, napomáhá organismu vyloučit toxické látky, posiluje nervovou soustavu, uvolňuje napětí a stres.
Masáž chodidel představuje jednu z nejpříjemnějších masáží vedoucí nejen k odstranění stresu spojeného s dnešní uspěchanou dobou.

   Kdy není vhodné masáž aplikovat ?
Metoda Lucia Torri Cianci


Metoda Lucia Torri Cianci není jen masážní technikou, ale způsob, jak chápat člověka a jeho vztahy. Metoda, která pomáhá člověku přijmout sebe sama bez toho, aby se vzdal svých nevyhnutelných nedostatků. Vysvětluje, jak je důležité pochopit sebe samého, pohlédnout do vlastního nitra a odhalit důvody, proč se necítíme dobře. Krém, sérum a esenciální oleje poté dokončí tuto harmonickou a dokonalou změnu, která nám ponechá prostor pro vlastní potěšení.
Metoda pracuje na principu napětí, na posturálních nerovnováhách, energii, která není v harmonii, na blocích náladových a tkáňových tekutin, jejich vztazích a na vztahu mezi nimi a duší. Medicína nabízí řešení pro všechno. Kdežto ruce maséra přemění nechuť k životu na pohyb, na změnu. Umožní procítit chuť křičet, potřebu mluvit, nezbytnou schopnost žádat, instinktivní pláč a proč ne, i potřebu utéct z prázdnoty života nebo ze života příliš plného.
Metoda Lucia Torri Cianci se zrodila v Itálii, i když vychází z tradiční čínské medicíny pěti elementů. Tato metoda se velice úspěšně používá více než 40 let.
Kosmetika ALIUS, která se používá při této metodě, se neomezí pouze na ošetření estetické nerovnosti. V lahvičkách a drahocenných flakonech ALIUS je něco, co míří mnohem výše: cenné esenciální oleje dosažené tradičními postupy uvolňují svá aroma a jsou přizpůsobeny k tomu, aby pomáhaly. Dříve, než se začnou zabývat tělem, se musí postarat o duši. V této syntéze tvořené citlivými doteky, slovy, strhujícími vůněmi a nakonec krásou je něco, co se podobá harmonii, kterou hledáme.
Při masáži se pracuje především na těchto částech těla:
 • na plosce chodidla, kde se aktivují reflexní zóny jednotlivých orgánů
 • na zádech, kde se uvolní nezpracovaná emoční zatížení
 • na přední části trupu pro posílení metabolismu celého organismu
Prostřednictvím této METODY se nastartuje sebe-léčebný proces celého těla, který přispívá k celkové harmonii a vyvážené tělesné kondici.

   Kdy není vhodné masáž aplikovat ?
Baňkování


Baňkování (vakuoterapie) je jedinečná účinná masážní a léčebná technika, při které dochází k velmi intenzivnímu prokrvení masírované části. Původ baňkování je připisován starověké Číně. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrény, cukrovky, vysokého krevního tlaku, zažívacích problémů, dny, potížích se žlučníkem a bolestí provázejících menstruační cyklus atd.
Při masážním (pohyblivém) baňkování se pracuje s baňkami, které jsou mírně přisáty na pokožku těla a masíruje se s ní ve směru toku lymfy. Při této masáži dochází k detoxikaci organismu, prokrvení řady tkání a maximální relaxaci. Zvláště pak ženy ocení odstranění celulitidy touto metodou v oblasti stehen, hýždí, paží nebo břicha.

   Kdy není vhodné masáž aplikovat ?
Havajská masáž LOMI LOMI


Nechte se unést do světa naprosté relaxace a uvolnění, vůně aromatických olejů dokreslené jemnou uklidňující hudbou.

Tato tradiční masáž pocházející z Havajských ostrovů je založená na rytmických technikách využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů. Název „LOMI LOMI“ v překladu znamená „Milující ruce“, překlad vystihuje přístup maséra, který individuálně přístupuje ke každému klientovi a jeho případným potížím. "LOMI LOMI" pomáhá uvolnit energetické bloky stejně tak dobře, jako zatuhlé svaly. Tato masáž je označována za perlu mezi ostatními terapiemi.

   Kdy není vhodné masáž aplikovat ?
   Kdy není masáž vhodná


Jsou stavy, kdy je lépe masáž odložit, neboť by mohla Váš zdravotní stav zhoršit. V těchto případech je lépe masáž přeobjednat na jiný termín:
 • Začíná Vám chřipka, máte horečku? Masáž by příliš zatížila Vaše tělo, které má odpočívat.
 • Trápí Vás rýma? Masáž je lépe odložit až budete v pořádku.
 • Právě jste královsky poobědvali? Masáž odložte alespoň hodinu po jídle.
 • Máte hnisavé, nebo infekční kožní onemocnění, právě jste se poranili a máte otevřené rány. Masáž je lépe odložit až budete v kondici.
 • Masáže jsou zcela nevhodné při akutních zánětech, úrazech, poruchách krvácivosti, u onkologických onemocnění, zánětů žil a trombóze
 • Jste těhotná? Budu se na Vás těšit ve čtvrtém měsíci, kdy už miminko je v bříšku jako doma. Pokud si nejste jistá, zda je pro Vás masáž vhodná, je lépe konzultovat s lékařem.
 • Máte po operaci ploténky, akutní problémy páteře, Bechtěrevovu chorobu? Je pro Vás nevhodná Breussova masáž
 • Ženy máte své dny a menstruace je velmi silná? Masáž je lépe odložit až budete v pohodě.
 • Máte diabetes melitus, plísňové infekce? Není vhodná masáž chodidel.
 • Lymfatická masáž nelze provádět máte-li problémy se štítnou žlázou, onemocnění jater nebo ledvin, při nedomykavosti srdeční chlopně, glaukomu, nádorových onemocněních nebo v rizikovém těhotenství

Pokud si nejste jisti, zda je pro Vás masáž vhodná, nebo zda je lépe ji odložit, zavolejte a ujistěte se, že je Vámi zvolená masáž vzhledem ke zdravotnímu stavu vhodná.